ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 20-22-ը աշխատանքային այցով կգտնվի Սանկտ Պետերբուրգում՝ մասնակցելու ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի եւ լիագումար նիստերի, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի մշտական հանձնաժողովների, ինչպես նաեւ ԱՊՀ երիտասարդական միջխորհրդարանական վեհաժողովի նիստերի աշխատանքներին:
ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը, ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարազդատ Կարապետյանը (նոյեմբերի 20-21-ը), ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Սերգեյ Բագրատյանը, ԱԺ տարածքային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Էդվարդ Անդրեասյանը, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Վարդեւան Գրիգորյանը, ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Սիփան Փաշինյանը, ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Սոնա Ղազարյանը:

On November 20-22, the delegation led by the RA NA President Ararat Mirzoyan will be on a working visit in Saint Petersburg to take part in the works of the CIS Inter-Parliamentary Assembly Council and Plenary Sittings, the Standing Committees of the IPA CIS, as well as the CIS Youth Inter-Parliamentary Assembly sittings.
The Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan, the Chair of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan, the Chair of the NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Varazdat Karapetyan, the Deputy Chair of the NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Sergey Bagratyan, the member of the NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Edvard Andreasyan, the member of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport Vardevan Grigoryan, the member of the NA Standing Committee on Defense and Security Sipan Pashinyan and the member of the NA Standing Committee on European Integration Sona Ghazaryan are in the delegation led by the NA President.